Зворотній дзвінок

Залишіть свій номер телефону, наш менеджер зв'яжеться з вами.

Наш Відеоблог
Юридичні послуги

Реєстрація видавництва

У зв'язку зі збільшенням кількості вітчизняних засобів масової інформації, питання реєстрації видавництва відповідно до українського законодавства актуалізувалося.

З процесом роздержавлення вітчизняних засобів масової інформації в країні з'явилося безліч, як місцевих, так і всеукраїнських видавництв. Місцеві, перш за все, спеціалізуються на новинах конкретного населеного пункту, які, в силу відсутності масштабності для загальнодержавного рівня ніяк не зможуть потрапити до всеукраїнської преси. Ті ж видавництва, які видаються і поширюються по всій країні, висвітлюють події державного і світового масштабу. Крім того, поява великої кількості недержавних видавництв, сприяє появі альтернативної точки зору при висвітленні тих чи інших подій, що, в свою чергу сприяє дотриманню принципів свободи слова і свободи преси, регламентованих Конституцією України.

Законодавче регулювання реєстрації видавництва

Реєстрація видавництв в Україні регулюється, перш за все, Законом України «Про видавничу справу». Відповідно до статті 12 зазначеного закону, видавничу діяльність можна здійснювати тільки після внесення до Державного реєстру видавців, виготівників та розповсюджувачів друкованої продукції і отримання свідоцтва про внесення суб'єкта господарювання до зазначеного реєстру.

Зареєструвати видавництво-процедура

Перше що варто відзначити - реєстрація видавництва починається з реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця, оскільки видавець повинен бути суб'єктом господарювання. Таким чином, спочатку в загальному порядку реєструється юридична особа або фізична особа-підприємець.

Варто відзначити, що при реєстрації фізичної особи-підприємця необхідно враховувати види діяльності, які вказуються в заяві на реєстрацію. Вони повинні відповідати тій діяльності, яку планується здійснювати.

При реєстрації юридичної особи, крім видів діяльності, необхідно також правильно скласти статут. Він повинен відповідати вимогам Закону України «Про видавничу справу», зокрема, статут повинен містити певні дані про засновників, види діяльності, пов'язані з видавництвом і т. д.
Відсутність цих даних не стане перешкодою при реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, однак може послужити причиною відмови від внесення до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів друкованої продукції, що призведе до необхідності вносити зміни до статутних документів або дані, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, що, в свою чергу, призведе до тимчасових і фінансових витрат.

Після реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, керівник звертається з заявою, складеною відповідно до статті 13 Закону України «Про видавничу справу». До заяви додається нотаріальна копія статуту компанії (якщо видавництво реєструється на юридичну особу) та угоду на обробку персональних даних, підписана засновником компанії.

 

Зв'язатися з фахівцями Компанії з питання реєстрації:
+38 (044) 528 30 94
+38 (044) 528 30 54

 
Замовити послугу реєстрація видавництв заповнивши ФОРМУ
 
 Які можуть виникнути складності при реєстрації видавництва

Складність на практиці в рамках даного етапу виникає через недосконалість законодавства. Справа в тому, що вимога про те, щоб статут юридичної особи був завірений нотаріально, було скасовано. Тобто тепер засновники юридичної особи можуть самостійно завіряти статут своїми підписами. При цьому нотаріуси, керуючись Наказом «Про порядок здійснення нотаріальних дій нотаріусами України», відмовляються завіряти копії таких статутів нотаріально. При цьому Закон України «Про видавничу справу» закріплює норму, згідно з якою, при реєстрації видавництва необхідно подавати саме копію статуту, завірену нотаріусом. Таким чином, засновникам юридичної особи доводиться завіряти статут нотаріально, хоча закон цього не вимагає, інакше вони можуть отримати відмову від внесення видавництва до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів друкованої продукції.

Після подачі заяви про реєстрацію видавництва уповноважений орган розглядає його протягом місяця і, в разі позитивної відповіді, направляє лист на адресу, за якою зареєстровано суб'єкт господарювання з реквізитами для оплати збору. Після оплати, при пред'явленні оригіналу квитанції, представник суб'єкта господарювання може забрати Свідоцтво про внесення до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів друкованої продукції, після чого можна здійснювати видавничу діяльність.

Таким чином, хоча реєстрація видавництв в Україні і регламентована окремим Законом «Про видавничу діяльність», в ньому існують неточності. Зокрема вони пов'язані з тим, що законодавство про реєстрацію юридичних осіб змінилося в бік полегшення процедури реєстрації, а вищевказаний закон не наведено у відповідність з новими нормами. Крім того, при реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця, на якого згодом буде реєструватися видавництво, необхідно враховувати норми Закону України «Про видавничу діяльність» для того, щоб в подальшому не отримати відмову в реєстрації видавництва, і не довелося вносити зміни в статут або інформацію в реєстрі.

Компанія «Aleksey Pukha and Partners» проводить консультації і надає повний комплекс послуг щодо реєстрації видавництва. Юристи компанії мають багаторічний досвід у сфері корпоративного права та гарантують якість послуг.

  

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

Наші клієнти
Визнання