Зворотній дзвінок

Залишіть свій номер телефону, наш менеджер зв'яжеться з вами.

Наш Відеоблог
Юридичні послуги

Отримання дозволу на концентрацію

Концентрація - процес злиття підприємств, компаній і інших ринкових активів, в результаті якого зростає економічна влада учасників на ринку послуг. Концентрацією, згідно ч.2 ст. 22 Закону України "Про захист економічної конкуренції", визнається придбання акцій, створення нових підприємств, злиття приєднання суб'єктів господарювання, передача певних об'єктів, в оренду, і навіть призначення керівників великих компаній.

 

Необхідні документи для отримання дозволу на концентрацію:
 
Назва
документу
Копія/оригінал Готує
Компанія
Надає Клієнт
1
Статут учасника концентрації
Копія нотаріально засвідчена
 
2
Свідоцтво про державну реєстрацію учасника концентрації
Копія нотаріально засвідчена  
 
  
3
Довідка з ЕДРПОУ (довідка статистики)
Копія нотаріально засвідчена  
 
  
4
Копія балансів за 2 роки
Копія засвідчена печаткою підприємства
 
  
5
Заява про отримання дозволу на концентрацію 
Оригінал
  
 
6
Економічне обгрунтування концентрації
Оригінал  
  
 
7
Відомості про концентрацію суб'єктів господарювання
Оригінал  
  
 
 
Зв'язатися з фахівцями Компанії щодо отримання дозволу на концентрацію:
+38 (044) 528 30 94
+38 (044) 528 30 54
 
Замовити послугу отримання дозволу на концентрацію прямо зараз заповнивши ФОРМУ
 
Види концентрацій:
 • злиття суб'єктів господарювання або приєднання одного суб'єкта господарювання до іншого;
 • набуття безпосередньо або через інших осіб контролю одним або кількома суб'єктами господарювання над одним або кількома суб'єктами господарювання чи частинами суб'єктів господарювання;
 • створення (двома і більше суб'єктами господарювання) суб'єкта господарювання, який буде самостійно здійснювати протягом тривалого періоду господарську діяльність, при цьому створення суб'єкта не призводить до координації конкурентної поведінки між суб'єктами господарювання, що створили цей суб'єкт господарювання, або між ними та новоствореним суб'єктом господарювання;
 • опосередковане або безпосереднє придбання, набуття у власність іншим способом чи одержання в управління часток (акцій, часток), що забезпечує досягнення чи перевищення 25% або 50% голосів у вищому органі управління відповідного суб'єкта господарювання.

Попередній дозвіл Антимонопольного комітету чи Адміністративної колегії антимонопольного комітету на концентрацію відповідно до законодавства України потрібно обов'язково, якщо:

1. Сумарна вартість активів або загальний обсяг реалізації товарів учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, за останній фінансовий рік, у тому числі за кордоном, перевищує суму, еквівалентну 12 мільйонам євро, визначену за курсом Нацбанку України, встановленого в останній день фінансового року і при цьому :

 • Вартість (сукупна вартість) активів або обсяг (сукупний обсяг) реалізації товарів, у тому числі за кордоном, мінімум у двох учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує суму, еквівалентну 1 мільйону євро, визначену за курсом Нацбанку України, встановленого в останній день фінансового року у кожного;
 • Вартість (сукупна вартість) активів або обсяг (сукупний обсяг) реалізації товарів в Україні хоча б одного учасника концентрації, з урахуванням відносин контролю, перевищує суму, рівну 1 мільйону євро, визначену за курсом Нацбанку України, встановленого в останній день фінансового року.

2. Злиття двох або більше суб'єктів.

3. Приєднання одного підприємства до іншого.

4. Придбання безпосередньо або через інших осіб контролю одним або кількома суб'єктами господарювання над одним або кількома суб'єктами господарювання чи частинами суб'єктів господарювання, зокрема шляхом:

 • Безпосереднього або опосередкованого (через інших осіб) придбання, набуття у власність іншим способом активів у вигляді цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу підприємства, у тому числі придбання активів суб'єкта господарювання, який ліквідується.
 • Отримання в управління, оренду, лізинг, концесію чи набуття в інший спосіб права користування активами у вигляді цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу суб'єкта господарювання, у тому числі придбання активів суб'єкта господарювання, який ліквідується.
 • Призначення чи обрання на посаду керівника, заступника керівника спостережної ради, правління, іншого наглядового чи виконавчого органу суб'єкта господарювання особи, яка вже обіймає одну чи кілька з перелічених посад в інших суб'єктів господарювання.
 • Створення ситуації, при якій більше половини посад членів спостережної ради, правління, інших наглядових чи виконавчих органів двох чи більше суб'єктів господарювання обіймають одні й ті ж особи.
 
Висновки відповідного органу Комітету надаються у формі листа, в якому зазначається про:
 • Можливості надання дозволу на концентрацію;
 • Можливості відмови в наданні дозволу на концентрацію;
 • Необхідність чи відсутність необхідності одержання дозволу на концентрацію;
 • Недостатність інформації для будь-якого висновку;

Документи, необхідні для проведення процедури отримання дозволу на концентрацію встановлюються в кожному випадку індивідуально, згідно Положення про концентрацію Антимонопольного комітету України. 

 

Наші клієнти
Визнання