Зворотній дзвінок

Залишіть свій номер телефону, наш менеджер зв'яжеться з вами.

Наш Відеоблог
Юридичні послуги

Узаконення самобудування

Отримання дозволу на забудову територій шляхом розміщення об'єктів будівництва є витратною за часом і проблематичною процедурою, тому що має масу нюансів, які необхідно розуміти і враховувати. Тому трапляються випадки самовільного будівництва, без відповідних дозволів.

Наша Компанія допоможе Вам в узаконенні самобудування.

 
Необхідні документи для узаконення (легалізації) об'єктів самовільного будівництва:
 

Назва документу
Копія/оригінал
Готує Компанія
Представляє Клієнт
1 Заява
     
2 Документ на право власності (державний акт) або користування (договір оренди) земельною ділянкою
Нотаріально завірена копія    
3 Звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж на відповідність приватної споруди держстандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам пожежної безпеки
Оригінал    
4 Технічний паспорт БТІ
Оригінал    
5 Письмові свідчення сусідів про те, що будівництво об'єкта проходило в 2008 році (або раніше)
Оригінал    
6 Ідентифікаційний код власника
Копія    
7 Громадянський паспорт власника
Копія    
8 Квитанція про оплату адміністративного штрафу
Оригінал    
9 Квитанція про оплату за видачу сертифіката відповідності
Оригінал    
10 Інші офіційні платежі (по БТІ)
Оригінал    
11 Довіреність завірена нотаріально
+
Нотаріально завірена копія
   

 
Зв'язатися зі спеціалістами щодо узаконення самобудування:
+38 (044) 528 30 94
+38 (044) 528 30 54
 
Заказать послугу узаконення самобудування заповнивши ФОРМУ

Самовільним будівництвом вважається житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно, якщо воно побудоване або будуються на земельній ділянці, не відведеному для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Проблемою є те, що за самовільне будівництво передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, також Вас можуть зобов'язати снести незаконно збудований об'єкт, або право власності буде належати іншій особі, так як особа, яка здійснила самочинне будівництво, не набуває права власності на нього.

Тим не менш, зараз існують способи, які надають можливість узаконити самовільне будівництво, але і тут зустрічаються свої проблеми. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Частиною 2 статті 331 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Таким чином, якщо за договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту його прийняття в експлуатацію. А при необхідності державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. З цього випливає, що судове рішення про визнання права власності на самочинно збудоване майно буде правовстановлюючим документом, на підставі якого здійснюватиметься державна реєстрація нерухомого майна і лише після цього забудовник отримає право власності на нього.

Проблема може виникнути з необхідністю введення такого об'єкта в експлуатацію. Тому на судове засідання необхідно представити довідки певних інстанцій про те, що об'єкт відповідає державним будівельним та санітарним нормам і правілам. В цьому випадку судовим рішенням визнання права власності заявника на самочинно збудований об'єкт буде встановлено, що самочинно збудований об'єкт відповідає державним будівельним та санітарним нормам і вводити об'єкт в експлуатацію не потрібно.

Також узаконити самовільне будівництво, можна через відповідну державну адміністрацію. Для цього необхідно сплатити штраф і подати заяву з необхідними документами, які підтверджує право власності на побудований об'єкт. Делобудет розглянуто відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю (далі ДАБК).

До 31.12.2012 року самовільне будівництво, яке було здійснено до 31.12.2009 року можна узаконити згідно «Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будівель I та II категорій складності, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж ».

Згідно цього Порядку узаконити будівництво можна тільки за наявності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт, шляхом реєстрації, поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. У цьому випадку в ДАБК подається заява про прийняття в експлуатацію об'єкта з необхідним переліком документів. Інспекція ДАБК розглядає документи і приймає протягом тридцяти днів з дати їх подання рішення про реєстрацію декларації або її повернення. У цьому випадку проблеми можуть виникнути в процесі підготовки і отримання необхідних документів.

 
ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО УЗАКОНЕННЯ САМОБУДУВАННЯ

Наші клієнти
Визнання