Обратный звонок

Оставьте свой номер телефона, наш менеджер свяжется с вами.

Наш Видеоблог
Публикации

Ганич Д. А. Ответы на вопросы читателей "Вестник фермера Украины". - 2013 (текст написан украинским языком)

 
Запитання 1: Чи передбачені в чинному законодавстві санкції щодо власників невпорядкованих (необроблюваних юридично чи фактично) земельних ділянок?

Якщо земельні ділянки не обробляються, то на них виростають бур’яни. Невжиття заходів по боротьбі з бур’янами є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку виявлення таких порушень інспектори земельної чи природоохоронної інспекції складають припис на власника земельної ділянки про усунення допущених порушень.

Якщо власник землі цього не зробив — не переорав землю чи не скосив бур'ян, інспектори накладають штраф. Також можливе примусове припинення права власності на земельну ділянку за рішенням суду. Згідно із ст. 143 Земельного кодексу України примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у разі: використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; неусунення допущених порушень законодавства (в тому числі і засмічення земель забороненими рослинами) в терміни, встановлені вказівками спеціально уповноважених органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Отже, якщо власник необроблених та невпорядкованих ділянок не виконує приписи інспекторів земельної чи природоохоронної інспекцій, його можна оштрафувати або позбавити права власності на підставі рішення суду.

 
Ситуація 2:

Під час придбання сільської садиби (будинку й земельної ділянки) я не приділив належної уваги жорсткому розмежуванню землі з сусідом, сподіваючись на мирне співіснування в дусі добросусідства. Проте вже через місяць сусід, за моєї відсутності, виорав прилеглу до нашої ділянки землю, проклавши крайню борозну практично під фруктовими деревами, що дісталися нам від попереднього власника як приватна власність. На зауваження, що потрібно було б від дерев відступити, сусід цинічно заявив, що буде так, як уже зроблено, а його мати ще й додала, що згадану виорану землю їй нібито подарував(?!) попередній власник, відтак її кури, свині, корова й телиця можуть у будь-який час перебувати не тільки там, а навіть на нашому подвір’ї.

У сільській Раді, куди ми звернулися за поясненнями, тодішні голова і землевпорядник порекомендували нам не сваритися з сусідами за межу, а огородити свою ділянку парканом. Це було зроблено шляхом встановлення огорожі з сітки Рабиця, за наш кошт. Під час натягання сітки сусід знову-таки наполіг, щоб межа проходила по лінії крайньої борозни, і встановив кілочок просто під нашою яблунею. Ми знову-таки не стали оскаржувати його дії, тим самим надавши можливість сусідам вдатися до обману при наступній приватизації своєї земельної ділянки. В результаті вони приватизували й ту землю, яка ніколи їм не належала.

 
Запитання: Чи можливо переглянути межі приватизованих суміжних земельних ділянок, якщо між сторонами виник спір щодо їх розташування? Що потрібно робити в такому випадку?
 
Відповідь:

Щоб приватизувати або передати в оренду земельну ділянку необхідно здійснити комплекс робіт. Так, для визначення та відновлення меж земельних ділянок проводиться кадастрова зйомка землі, яка включає, зокрема, і погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами (ст.198 Земельного кодексу України). На жаль, порядок погодження меж землі при проведенні кадастрових зйомок на законодавчому рівні не визначений. Відповідно до ч.2 ст.158 Земельного кодексу України виключно судом вирішуються спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб. Тому Ви маєте право вирішити свою проблему в судовому порядку, проте необхідно мати докази Вашої правової позиції, документи, що доводять Вашу правоту. Також необхідно написати скаргу до прокуратури, сільської ради із зазначенням всіх обставин, що стосуються справи.

 
Ситуація 3:

Нещодавно сусідка чомусь вирішила, що їй заважають дерева, які ростуть на території нашої садиби, про що й прокричала просто на городі в грубій формі й дуже голосно, аби чули всі сусіди й перехожі. Заспокоїти розлютовану (без жодних причин) жінку не вдалося, натомість вона обізвала нас нецензурними словами.

Запитання: Які засоби адміністративного чи кримінального характеру передбачає чинне законодавство, аби втихомирити хуліганку, що повинен вчинити я?
 
Відповідь:

Дії Вашої сусідки підпадають під ознаки дрібного хуліганства. Згідно зі ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якого дрібне хуліганство – це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Такий вид правопорушення тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. На жаль, Ваш город не є громадським місцем. Тому Вашому випадку Ви можете звернутися до міліції та пояснити свою точку зору сусідці.

 

 


Наши Клиенты
Признание